ID602 – “RGA – Yeni Parçalar İçin Ürün Olgunluk Seviyesi Güvencesi – Semineri”

AMAÇ: Standardın amacı, yeni ürün devreye alma kapsamında sevkiyat programı içerisinde bulunan tüm parçaların, bileşik parçaların (komponent) ve sistemlerin ön seri, seri başlangıcı ve saha kalitesini yönlendirici bir süreç ile sürekli iyileştirerek seri başlangıcını (SoP) güvence altına almaktır.

Standartlaştırılmış bu metodun uygulanması ile projeler, fazlara bölünerek ve zamanında değerlendirilerek, eğer gerekirse de düzeltilmektedir.  Ürün olgunluk seviyesine yönelik bu sistem, tedarik zincirindeki tüm paydaşların kompleks ürün devreye alma projeleri içerisindeki iletişim ve işbirliğine yönelik baştan uca bir konsept tanımlamaktadır. Ayrıca bir metodik ve de detaylı ölçü kriteri belirlenmiştir. Otomotiv sektöründe ve tedarik zincirinde bu uygulama kapsamlı bilgi ve yetkinlik gerektirdiği için oldukça kapsamlı yenilenen bir günlük eğitim hazırlanmıştır.

 HEDEF KİTLE:

Kalite Çalışanları, Ürün Yöneticileri, Proje Yöneticileri ve Proje Üyeleri, ArGe / Mühendislik Çalışanları, Parça Sorumluları, Müşteri Temsilcileri, Tedarikçi Yönetim Çalışanları olabilir.

İÇERİK:

Eğitim içerisinde yeni ürün devreye alma süreci boyunca olgunluk seviyesi metodu (Değerlendirme, İçerik, Yönetim ve de Raporlama sistematiği) hakkında bilgilendirmeleri gerçekleştirir. Ölçü kriterleri grup çalışmalar vasıtası ile detaylı bir şekilde incelenmektedir. Önemli Not: RGA Sorularına yönelik VDA QMC tarafından bir tool hazırlanmıştır. Soruların tek tek incelenmesi ve bahse konu tool eğitime dahil değildir. 

·         Çıkış noktası ve tarihçe

·         Ürün olgunluk seviyesinin metotları

·         Firmalardan olumlu ve olumsuz örnekler

·         Tipik çıkar çatışmaları

·         Yuvarlak masada katılımcıların rolleri

·         Ortak çalışma esnasındaki şanslar

·         Grup çalışması

·

SÜRE: Seminer süresi 1 gündür.

KATILIMCI PROFİLİ:

Proje yönetimi, ürün oluşum (ürün devreye alma) ve de ürün onay süreçlerinde bilgi sahibi olan personel.

EĞİTİM SONUNDA VERİLECEK BELGE: VDA QMC Katılım Belgesi

Not: Eğitime eksiksiz katılım şarttır.

Bize Ulaşın Hemen Sizi Arayalım

[/fusion_text]

Error: Contact form not found.