VDA6.3:2016 Süreç Denetçi Belgenizin Geçerliliği SINAV GÜNÜNDEN  İtibaren 36 Aydır !!

Belge Uzatma Başvurusu İçin Tarafımıza Göndermeniz Gereken Belgeler:

1) ID 386 başvuru formu (bizden talep etmelisiniz) – (36 ay içerisinde en 10 gün süren en az 5 adet denetim (en az biri ya P1 yada P2-P7 arasında) yapmış olmanız gerekmektedir) 

2) Mevcut VDA 6.3 denetçi sertifikasının kopyası (sizin saklamanız gerekmektedir)

3) Denetim ispatı (ID 386 formundaki Tablo 4’e girilmesi gerekir. Denetim tarihlerini tam girmeniz gerekiyor. Ör. Denetim 3 gün ise tarihler 20-22.07.2020 şeklinde girilmeli)

4) Core Tools Yetkinlik ispatı (VDA Core Tools ID 417 Eğitim Sertifikası veya / Farklı bir kuruluştan alınan en az 2 günlük eğitim sertifikası ve Online Quiz başarı sonucu)

*Ya VDA’nın ID 417 Core Tools eğitimine katılmanız gerekiyor ve sertifikasını iletmeniz gerekir,

*Ya da başka bir hizmet sağlayıcıdan aldığınız en az 2 günlük Core Tools eğitim belgesini ibraz etmeniz ve      akabinde VDA’nın portalı üzerinden Online Quiz’e katılıp başarılı olmanız gerekiyor.

Online Quiz’e yalnızca bir kere katılma imkanınız vardır ve başarısız olma durumunda ID 417  Core Tools  eğitimini almanız gerekecektir.

 

Dileyen katılımcılarımız aşağıdaki bağlantıları kullanarak quiz’e katılım sağlayabilir. Bilmeniz gereken önemli noktalar:

*Online Quiz’e yalnızca 1 kere katılma şanısınız bulunmaktadır.

*60 dakika içerisinde 30 soruya yanıt vermek durumundasınız. Başarılı sayılabilmeniz için 30 sorudan en az 21 soruyu doğru yanıtlamanız gerekmektedir.

*Online Quiz biter bitmez sonucunu alma imkanınız vardır. İlgili dosyayı PDF olarak indirip kaydedebilirsiniz, bizlere yapacağınız başvuruda ise bu ispatı sunmanız gerekmektedir.

*Quiz’den başarılı olamamanız durumunda ilgili eğitim ve sınav başvuruları için VDA ID 417 Otomotiv Core Tools eğitimine katılma zorunluluğunuz bulunmaktadır.

Not: Online Coretools linki için lütfen bizler ile temasa geçiniz.

5) Belge yenileme bedelinin ödendiğine dair ödeme dekontu. (2024 yılı için 170 Euro + %20 KDV) 

Sormak istediğiniz başka bir konu olur ise, bir mailiniz yeterli olacaktır.